28.04.2024. V Niedziela Wielkanocna

„W domu mego Ojca jest mieszkań wiele” – zapewnia nas dzisiaj Jezus w Ewangelii. Jego mowa skierowana do uczniów w Wieczerniku to zaproszenie do traktowania życia jako drogi, w której prawda Bożych słów stanowi podstawowy punkt odniesienia. Prośmy u progu Eucharystii, aby Bóg otworzył nasze serca i ukazał nam siebie w trakcie tej celebracji.

1.Dziś V Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.
2.Jutro przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
3.W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc – maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o 17.30, w niedziele i święta o 16.30.
4.W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki naszej Ojczyzny. 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
5.W sobotę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków.
6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., w sobotę o 17.30 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic róż różańcowych.
7.W marcu na remont dachu kościoła wpłynęło 2600 zł. Bóg zapłać ofiarodawcą.
8.Polecam do nabywania prasę katolicką.