09.05.2021. VI Niedziela Wielkanocna

„W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które usłyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają nam pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. Rozpoczynając tę Eucharystię, wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za ten wielki dar oraz żałujmy za każdy przejaw naszej niewdzięczności.

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje.
3. W czwartek wspomnienie NMP Fatimskiej – zapraszam o 17.30 na nabożeństw z procesją figury MB Fatimskiej i Mszę św.
4. W piątek święto św. Macieja Apostoła.
5. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. na dodatkowej Mszy św. o 11.15. Próby dla dzieci od poniedziałku o 18.30, a spowiedź w piątek o 18.30.
6. Rocznica I Komunii św. w niedzielę 23 maja o 10.00.
7. Bóg zapłać za opiekę nad kościołem w kwietniu ul. Upadowa, Chropaczówka (niep.) i Jurajska i of. 1250 zł., w tym miesiącu proszę ul. Miodowa, Jaszuńskiego, Mokra i Wierzbowa.
8. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o 17.30.
9. Polecam do nabywania prasę katolicką.