15.09.2019. XXIV Niedziela Zwykła

Jesteśmy grzesznikami, ale to nas nie przekreśla w oczach Boga. Przyznajmy przed Stwórcą, że jesteśmy słabi, że zawiedliśmy. Odrzućmy grzech i przyjmijmy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o 10.00 spotkanie z dziećmi kl. III i ich rodzicami związane z przygotowaniem do I komunii św.
2. Dzisiaj po Mszach św. zapisy chłopców do ministrantów.
3. Za dwa tygodnie 29.09. spotkanie młodzieży naszej parafii kl. VII i VIII związane z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
4. Wspomnienia Liturgiczne tygodnia – w poniedziałek św. męczenników Korneliusz Papieża i Cypriana Biskupa, w środę święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, w piątek św. Andrzeja Kim i towarzyszy męczenników, w sobotę święto św. Mateusza Apostoła       i Ewangelisty.
5. Dziękuję za opiekę nad kościołem w sierpniu ul. Długosza i Prosta i of. 1040 zł. w tym miesiącu proszę ul. Widokowa Srebrnik         i Osterwy.
6. Polecam do nabywania prasę katolicką.