Dekret Biskupa w sprawie odwołania dyspensy

27.09.2020. XXVI Niedziela Zwykła

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

1. Dzisiaj XXVI Niedziela zwykła w roku liturgicznym.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 I Rocznica Komunii św.
3. W poniedziałek św. Wacława Męczennika, we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima Doktora Kościoła, W czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus Dziewicy i Doktora Kościoła, w piątek św. Aniołów Stróżów.
4. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu o godzinie 17.00
5. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe zapraszam wszystkich o godz. 16.30.
6. W tym tygodniu I piątak i sobota miesiąca: w piątek o 9.00 odwiedzę chorych, o 16.30 różaniec i spowiedź i Msza św., W sobotę różaniec o 16.30 i zmiana tajemnic róż różańcowych.
7. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańców na Mszy św. o 10.00 dzieciom przygotowującym się do I komunii św.
8 W ramach Budżetu Obywatelskiego p. radny Grzegorz Piętak za moją aprobatą złożył projekt „Remont skweru wokół kapliczki wraz z chodnikami i zielenią” – składamy deklaracje poparcia tegoż projektu zaznaczając krzyżykiem nr 17, można to robić w wersji elektronicznej.
9. Polecam do nabywania prasę katolicką .