21.07.2019. XVI Niedziela Zwykła
Jezus gromadzi nas przy ołtarzu, naucza nas oraz umacnia. Nieraz jesteśmy bardzo zajęci i ledwo nadążamy wszystko zrobić. Jezus jednak wskazuje, że nasze codzienne niepokoje nie są najważniejsze. Nie pozwólmy, żeby przesłoniły nam duchowe życie, osobistą relację z Panem Bogiem. Zatrzymajmy się na chwilę i powierzmy nasze zmartwienia Jezusowi. Wsłuchajmy się w Jego słowa, które kieruje do każdego z nas.

1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła.
2. Wspomnienia liturgiczne tygodnia – w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek święto św. Brygidy Zakonnicy                – Patronki Europy, w środę św. Kingi Dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła, w piątek św. Joachima i Anny rodziców NMP.
3. W poniedziałek po Mszy św. nabożeństwo do św. Charbela.
4. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. poświęcenie pojazdów.
5. Bóg zapłać za opiekę nad kościołem w czerwcu ul. Dębowa Skalna Stokrotki i of 950 zł., w tym miesiącu proszę                          ul. Skałka Nadbrzeżna Kolorowa Piękna i Pogodna.
6. Zachęcam do uczestnictwa w pieszych pielgrzymkach diecezjalnych na Jasną Górę – program pielgrzymek na plakatach               w gablotach.
7. Wyjeżdżającym na urlopy życzę miłego odpoczynku.
8. Polecam do nabywania prasę katolicką.