01.12.2019. I Niedziela Adwentu

Nadeszła godzina powstania ze snu. Odrzućmy uczynki ciemności - takie wezwanie słyszymy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jezus przyjdzie niebawem, choć nie wiemy, kiedy. Niech udział we Mszy św. wypełni nas pragnieniem spotkania z Chrystusem. Rozpoczynający się okres Adwentu ma nam pomóc w dobrym przygotowaniu na Jego przyjście. Czuwajmy zatem, aby ta chwila nas nie zaskoczyła.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiaj I Niedziela Adwenty, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
2. Od poniedziałku Msze św. roratnie o Najświętszej Maryi Pannie, zachęcam wszystkich do licznego udziału.
3. W tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca- w piątek o 9.00 odwiedzę chorych, o 16.30 nabożeństwo eucharystyczne, które poprowadzą róże p. Kowalczyk i p. Soboń, będzie spowiedź i Msza św., W sobotę o 16.30 różaniec i zmiana tajemnic róż różańcowych.
4. W piątek św. Mikołaja – zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. i spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy św.
5. W przyszłą niedzielę 8 grudnia NMP Niepokalanie Poczętej na Mszy św. o 10.oo dzieci komunijne otrzymają medaliki.
6. Polecam do nabywania prasę katolicką, opłatki i świece wigilijne i pamiątki świąteczne.